wtorek, 5 kwietnia 2016

Miejsca w sieci, które warto odwiedzić (nie tylko kulinarne)

Jest moc, za oknem ciepełko, można poszaleć na powietrzu (albo przynajmniej otworzyć okno jeśli musicie ten dzień spędzić w pracy albo gdzieś zamknięci), oczywiście taki stan pogodowy nie może trwać długo, synoptycy są bezlitośni "za kilkanaście godzin wyże i niże skądś tam diametralnie zmienią sytuację za oknem tak, że w najbliższy weekend będzie lało i wiało i w ogóle armagedon...." dlatego pomyślałam sobie, że podzielę się z wami kilkoma fajnymi miejscówkami w sieci, które warto zwiedzić i które ja sama odwiedzam regularnie, tak żebyście miło a jednocześnie efektywnie spędzili (pewnie i tak mocno ograniczony) czas w internecie.


1.  Foodgawker (https://foodgawker.com) ta strona to prawdziwa skarbnica inspiracji kulinarnych a jednocześnie ogromnych rozmiarów zestawienie przepięknych zdjęć potraw z całego świata. Za każdym razem gdy odwiedzam ten portal szczęka mi opada ze zdziwienia, że też zwykłego mielonego można sfotografować w taki sposób żeby wyglądał jak danie z wykwintnej restaruracji!?! Albo żebyśmy się dobrze zrozumieli, to tak jakby zrobić zdjęcie Matizowi (nic nie mam do Matizów, żeby nie było!) w taki sposób żeby oglądający w pierwszej chwili myśleli, że to Mercedes klasy S! Nie ma się co dziwić,, zdjęcia zanim zostaną opublikowane na tym portalu, przechodzą bardzo rygorystyczną selekcję moderatorów i tylko najlepsze z najlepszych możemy podziwiać. Polecam.

2.  Gryfnie (http://gryfnie.com)- "zajta do tych, co przajom ślonskij godce. Słownik ślonski, kultura, warzyni i wideo"  tak opisują siebie twórcy strony, zresztą całkiem trafnie. Cudowna strona, wszystko po śląsku, prawdziwa gratka dla wielbicieli gwary, znajdziecie tu trochę przepisów regionalnych (oczywiście po śląsku), garść informacji muzycznych i kulturalnych a nawet dowiecie się jak znojść se chopa/baba (jakby ktoś potrzebował) i oczywiście słownik ślonski. Wszystko w stylu nowoczesnym, przyjemnie się czyta, szata graficzna strony też jest na wysokim poziomie (czytelny układ, ładne zdjęcia), polecam serdecznie i to nie tylko ślązakom!

3. Memrise  (http://www.memrise.com/home) moja trzecia propozycja, zupełnie odbiega od tematów kulinarnych, gdyż jest to platforma internetowa stworzona do nauki języków, ale ponieważ ostatnio miałam okazję polecać tą stronę już kilku osobom (i nikt mi za to nie płaci ech) pomyślałam sobie, że napiszę o niej także tutaj. Moim zdaniem jest to genialna platforma, dzięki której możecie się uczyć takiego języka o jakim tylko zamarzycie (bez przesady oczywiście), na poziomie jaki sami sobie wybierzecie, właściwie całkowicie za darmo. Strona jest szalenie motywująca gdyż to wy sami decydujecie ile chcecie poświęcić czasu dziennie na naukę (godzina to dla was za dużo?? wybierzcie opcję 5 minut dziennie, tak jak ja hehe, odbębnicie nawet przed zaśnięciem). Dodatkowo strona jest bardzo czytelna (symbole graficzne, punkty, rankingi) i prosta w obsłudze, a jeśli posiadacie konto google to nawet nie musicie się rejestrować. Czego chcieć więcej?

Jeśli podoba wam się artykuł i chcielibyście żebym oprócz przepisów zamieszczała też podobne jak ten teksty to piszcie w komentarzach albo na fb.

1 komentarz:

Translate